EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK

Włącz się w działania w ramach programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK:

Na zaangażowanych uczestników, którzy podejmą i zrealizują trzy wyzwania w roku szkolnym 2023/2024, czekają certyfikaty.

WYZWANIA:

 1. W ciągu roku szkolnego 2023/2024 należy przeprowadzić w klasie przynajmniej pięć lekcji inspirowanych naszymi materiałami (scenariuszami zajęć i/lub broszurą edukacyjną – szczegóły poniżej).
 2. Dwa razy w ciągu roku szkolnego wziąć udział w warsztatach organizowanych w gdańskich instytucjach kultury.

Ofertę warsztatów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

 1. Zrealizować jedną inicjatywę kulturalną lub kulturową i zaprezentować ją w swojej szkole.

Inicjatywa powinna wypływać z potrzeb i zainteresowań uczniów i opierać się na ich twórczej aktywności (np. Dzień Kultur Świata, prezentacja spektaklu stworzonego prze uczniów, projekt artystyczno-społeczny).

Prosimy o dokumentację zdjęciową podejmowanych inicjatyw oraz zamieszczanie informacji na stronie szkoły i/lub szkolnym Facebooku z oznaczeniem @Edukacja do Kultury. Gdańsk.

 

MATERIAŁY 

  Wszystkie materiały można pobrać bezpłatnie ze strony programu

  Zadania są uniwersalne – można je realizować w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych.

  1. Scenariusze zajęć, które można wykorzystać w całości lub fragmentarycznie, znajdują się na naszej stronie. Przeznaczone są dla klas IV– VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, ale z ich fragmentów, może skorzystać każdy, także w przedszkolu i klasach I-III.

  Tematy zajęć: historia Gdańska, literatura, architektura, film, teatr, animacja kultury, sztuki plastyczne/wizualne, muzyka, fotografia, taniec.

  Scenariusze to nie tylko ciekawe tematy zajęć, to także wyjątkowe materiały, różnorodne metody i formy pracy. To baza kreatywnych inspiracji, z której warto skorzystać!

  1. Broszura edukacyjna dotycząca wielokulturowości
   21 uniwersalnych inspirujących zadań, które warto wykorzystać tworząc lekcję z przedszkolakami i uczniami w każdym wieku.
  2. Publikacja z zakresu edukacji kulturalnej – zbiór 24 wyjątkowych ćwiczeń pozwalających w twórczy i angażujący sposób prowadzić zajęcia. Stworzyli ją eksperci i ekspertki – gdańskie nauczycielki oraz przedstawiciele instytucji kultury.

   

  EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK – włącz się!

  KONTAKT: info@edukacjadokultury.gdansk.pl