Szanowni Państwo, 

  

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku w dn. 15 września br. w godz. 9:00-13:00 organizuje akcję "Sprzątanie Świata 2023 - odsłona IV - Placówki Oświatowe

Celem Akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej u dzieci i młodzieży oraz usystematyzowanie wiedzy w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi oraz gospodarki obiegu zamkniętego.

W ramach akcji dzieci przyswoją informacje na temat prawidłowej segregacji odpadów, wyrobią nawyk dbania o otaczające nas środowisko naturalne i uświadomią sobie jak ważne jest minimalizowanie wytwarzania odpadów już u źródła, aby nie zanieczyszczać środowiska. Akcja jest doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz nabycia praktycznego doświadczenia.

„Sprzątanie Świata 2023 - odsłona IV” kierowana jest do wszystkich mieszkańców Gdańska, ale głównie skupia się na przedszkolakach, uczniach i nauczycielach. 

Z naszymi edukatorami wyruszamy do 4 gdańskich dzielnic, w których zorganizujemy zbiórki odpadów zalegających na terenach zielonych. 

FORMULARZ ZGLOSZENIOWY

SZCZEGÓŁY  AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA 2023

W tym roku akcję Sprzątania Świata 2023 dla placówek oświatowych organizujemy na terenach zielonych w 4 dzielnicach Gdańska:

Śródmieście, Siedlce, Chełm i Aniołki. Zapraszamy do udziału w akcji wszystkie placówki oświatowe w Gdańsku.

Miejsca startowe usytuowane będą w następujących lokalizacjach: 

  • Dzielnica Śródmieście

Miejsce zbiórki:

przy przystanku tramwajowym Akademia Muzyczna   

Punkt pozostawienia odpadów: przy placu zabaw (między ul. Reduta Dzik/Opływ Motławy)

  • Dzielnica Siedlce

Miejsce zbiórki/punkt pozostawienia odpadów:

przy ul. Starodworska 1 (przy siłowni pod chmurką)

  • Dzielnica Chełm

Miejsce zbiórki:

Wejście do Jaru Wilanowskiego - róg ul. Wilanowskiej i Łańcuckiej

Punkt pozostawienia odpadów:

Siłownia pod chmurką przy ul. Profesora Romualda Cebertowicza 19C

  • Dzielnica Aniołki

- Wronia Górka

Miejsce zbiórki: przy wejściu na Wronią Górkę od strony ul. Giełguda 4 (ulica za Gospodą Gdańską, za Placem Zebrań Ludowych) 

Punkt pozostawienia odpadów przy altanie na Wroniej Górce (w okolicach placu zabaw):

W każdym z wymienionych punktów przy stoisku Czyste Miasto Gdańsk wydawać będziemy worki, rękawice, materiały edukacyjne i owoce dla wszystkich uczestników akcji.

W związku z powyższym zachęcamy przedstawicieli szkół i przedszkoli do zgłaszania udziału w wydarzeniu ze wskazaniem wybranego punktu startowego sprzątania.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 14 września 2023r.

Akcja prowadzona jest w ramach działań edukacyjnych systemu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Gdańsku.

Serdecznie zachęcam do udziału w akcji oraz śledzenia profilu na FB Czyste Miasto Gdańsk, na którym będziemy umieszczać bieżące informacje o organizowanych przez nas wydarzeniach oraz fotorelacje z ich przebiegu

(2) Facebook