Szanowni Państwo, 

 

w dniach 25-26.11.2021 r. w Gdańsku odbędzie się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2021. Są to eliminacje do międzynarodowego konkursu WorldSkills, który odbędzie się w Chinach w 2022 r. Zapraszamy uczniów do udziału w wydarzeniu w charakterze widzów. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z ideą konkursu oraz przyjrzeniem się rywalizacji zawodników. Być może w przyszłości uczniowie sami zgłoszą się do kolejnych edycji konkursu. 

WorldSkills to największe na świecie zawody umiejętności branżowych, które skupia 85 państw. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.  

Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów 

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów i samego wydarzenia znajdą Państwo w załącznikach. 

Serdecznie zachęcamy do zapisów i udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.