"Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska" – wystartowała XI edycja kampanii społecznej!

W tym roku kręcimy od 1 września do 30 listopada. Wszystkie wykręcone kilometry będą przeliczane na punkty, a na tych, którzy zdobędą ich najwięcej czekają nagrody. Kręcić i zbierać punkty można nie tylko na rowerze, ale również na hulajnodze, deskorolce i rolkach.

Po raz czwarty konkurs skierowany jest m.in. do uczniów szkół średnich. Mogą wziąć w nim udział osoby, które ukończyły 16 lat. Podobnie jak w poprzednich edycjach celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia oraz transportowego wykorzystywania roweru i mikromobilności w mieście, w szczególności w drodze do pracy i szkoły również w chłodniejszych jesiennych miesiącach.

Kampania ma charakter indywidualny, ale można rywalizować ze sobą także zespołowo, przyłączając się do niej na poziomie szkoły, aby powalczyć o tytuł najbardziej rowerowej szkoły średniej w Gdańsku. Należy pamiętać, że uczestnik może dołączyć tylko do jednego Zespołu w jednej z wybranych kategorii zespołowych: firmowej, uczelnianej lub szkolnej, nie wyklucza to jednocześnie przynależności do zespołu w kategorii dzielnicowej i grupy nieformalnej.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?

 • Należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację mobilną Activy (sklep Play/App Store)
 • Dokonać rejestracji - wypełnić krótki formularz w aplikacji
 • Dołączyć do otwartego konkursu „Kręć kilometry dla Gdańska 2023”
 • Znaleźć swoją szkołę i do niej dołączyć (poprzez kliknięcie „Dołącz do Zespołu" – szkoła jest już widoczna w aplikacji)
 • Wsiąść na rower, hulajnogę, deskorolkę czy rolki i rozpocząć grę

Nowości!

Największe zmiany zachodzą w sposobie punktacji. Nowy system ma na celu docenić przede wszystkim regularność, ale także zachęcić do okazjonalnych dłuższych wypraw rowerowych. Liczba punktów zdobywana za przejechane kilometry będzie limitowana. Przez 6 dni w tygodniu będzie można zdobyć do 20 pkt, a w jeden dowolny dzień do 100 pkt za kilometry. Każdy pełny przejechany kilometr to 1 pkt.

 

Oczywiście podstawą punktacji są premie za dojazd i powrót ze szkoły. Te punkty można zdobyć dwa razy dziennie, maksymalnie 10 razy w tygodniu w dowolne dni. Aby zostały zaliczone należy dołączyć w aplikacji do drużyny szkolnej i zakończyć lub rozpocząć przejazd w lokalizacji szkoły lub jej oddziału. Pozostałe przejazdy będą punktowane tylko za przejechane kilometry.

 

Kolejną nowością są punkty bonusowe za odwiedzenie wyznaczonych miejsc w Gdańsku. Co tydzień będzie funkcjonowało jedno miejsce bonusowe. Będzie to dobra okazja do poznawania ciekawych zakątków naszego miasta, ale też szansa na zdobycie dodatkowych 20 pkt. Lokalizacje punktów bonusowych będą w zakładce "Odkrywaj Gdańsk". Będą to miejsca związane z historią, kulturą, przyrodą lub architekturą Gdańska. Zadaniem uczestnika kampanii będzie odwiedzenie tego miejsca w tygodniu, w którym będzie ono aktywne. Zakończenie przejazdu po dotarciu w miejsce bonusowe spowoduje doliczenie dodatkowych 20 pkt.

Dla miłośników długich dystansów będą funkcjonowały poziomy, które osiągnie się po przejechaniu każdych 1111 km. To dodatkowe wyzwanie dla tych, którzy lubią sobie postawić ambitne cele. Najniższy poziom to oczywiście 1111 km, a najwyższy 9999 km. Na zdobywców najwyższego poziomu będą czekały nagrody niespodzianki.

Najważniejsze informacje:

🚲 kampania trwa od 1 września do 30 listopada;

🚲 20 pkt. za każdy dojazd lub powrót ze szkoły (max 2 razy dziennie, 10 razy w tygodniu);

🚲 pozostałe przejazdy są punktowane tylko za przejechane km;

🚲 1 pkt za każdy pełny km, maksymalnie do 20 pkt dziennie przez 6 dni w tygodniu;

🚲 raz w tygodniu do 100 pkt za przejechane km (aplikacja wybiera najlepszy wynik z tygodnia i dodaje punkty w poniedziałek);

🚲 Odkrywaj Gdańsk - 20 pkt za dojazd w wyznaczone miejsce bonusowe. W każdym tygodniu kampanii będzie funkcjonowało inne miejsce bonusowe. Punkty bonusowe zaliczają się jeden raz w każdym z wyznaczonych miejsc;

🚲 punkty w październiku (2-29.10) liczone x2, a w listopadzie (30.10-30.11) x3;

🚲 osiąganie kolejnych poziomów za wykręcone km;

Nagrody

Każdy punkt za odbyte przejazdy przeliczany jest na wirtualną walutę ActiveCoin, którą można wymieniać na nagrody:

 • za 1111 AciveCoinów – skarpetki z motywem rowerowym – nowy wzór i kolor,
 • za 2222 AciveCoinów – butelka termiczna z logo kampanii,
 • Za 3333 ActiveCoinów – bony do lokali gastronomicznych zlokalizowanych w Stacji Food Hall, bony do realizacji poprzez aplikację Glovo oraz bony do sklepu rowerowego TYSAR,
 • za 6666  ActiveCoinów – zapięcie rowerowe typu U-lock (Newton UL Pro marki AXA lub Onguard Brute STD 800),
 • za 7777 AciveCoinów – pamiątkowe sakwy rowerowe z odblaskowym logo kampanii, plecaki rowerowe z logo kampanii, torebki bikepackingowe pod górną ramę z odblaskowym logo kampanii,
 • dla trzech zwycięskich szkół średnich – mobilny serwis rowerowy

 

Przed rozpoczęciem kampanii i w jej trakcie, tj. od 30 sierpnia do 15 listopada raz w tygodniu przy drogach rowerowych w Gdańsku, będą stały namioty promujące grę. Dla aktywnych uczestników gry, przyjeżdżających na rowerach, hulajnogach czy rolkach będą czekały napoje, drobne przekąski oraz bezpłatny serwis rowerowy.

Pełny regulamin gry znajduje się na stronie . Aktualne informacje o grze będą pojawiać się na stronie www oraz w grupie Kręć kilometry dla Gdańska na Facebooku.

Organizatorem i sponsorem nagród jest Miasto Gdańsk
Partnerami gry są: Activy, Gdańska Organizacja Turystyczna i Gdański Ośrodek Sportu
Sponsorami nagród dodatkowych są: Kross, Wysepka, Tysar, Loft bike, Muzeum Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Teatr Miniatura, Stacja Food Hall, Montownia food hall,100cznia
Patronami medialnymi są: Gdansk.pl, Trojmiasto.pl