Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska 2021

Tegoroczna, 9 edycja kampanii pn. „Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska” rozpoczyna się 13 września i potrwa do 12 listopada. Wszystkie wykręcone kilometry będą przeliczane na punkty, a na tych, którzy zdobędą ich najwięcej czekają nagrody. Kręcić i zbierać punkty będzie można nie tylko na rowerze, ale również na hulajnodze, deskorolce i rolkach.

Od 4 lat kampania „Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska” organizowana jest w sezonie jesiennym, aby zmotywować mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Po raz drugi konkurs kierujemy do uczniów szkół średnich. Mogą wziąć w nim udział osoby, które ukończyły 16 lat. W grze można rywalizować między sobą na różnych poziomach. Udział w grze może mieć charakter indywidualny, ale można rywalizować ze sobą także zespołowo, przyłączając się do gry na poziomie szkoły średniej, aby powalczyć o tytuł najbardziej rowerowej szkoły średniej w Gdańsku. Zabawa polega na zbieraniu jak największej liczby punktów, które przyznawane są za wykonywanie codziennych rowerowych podróży. Wykręcone kilometry, przeliczone będą na punkty, które trafią na konto indywidualnego uczestnika lub zasilą bilans punktowy grupy. Należy pamiętać, że uczestnik może dołączyć tylko do jednego Zespołu w jednej z wybranych kategorii zespołowych: firmowej, uczelnianej lub szkolnej, nie wyklucza to jednocześnie przynależności do zespołu w kategorii dzielnicowej i grupy nieformalnej.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?

· Należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację mobilną Activy (sklep Play/App Store)

· Dokonać rejestracji - wypełnić krótki formularz w aplikacji

· Dołączyć do konkursu „Kręć kilometry dla Gdańska 2021”

· Wybrać zakładkę „Grupowe”

· Znaleźć swoją szkołę i do niej dołączyć (poprzez kliknięcie „Dołącz do Zespołu")

· Wsiąść na rower, hulajnogę, deskorolkę czy rolki i rozpocząć zabawę

Zasady:

· 50 punktów za każdy przejazd do szkoły (również z powrotem) – max. 2 razy dziennie i 10 razy w tygodniu

· 5 punktów za każdy przejazd o długości min. 1,5 km

· 1 punkt za każdy kilometr przejechany rowerem, hulajnogą, na rolkach, na deskorolkach (dla przejazdów powyżej 1,5 km)

· Punkty wykręcone od 18 października do 12 listopada będą liczone podwójnie

· Minimalny czas przerwy między przejazdami to 30 minut

· Przejazdy muszą się zaczynać lub kończyć w granicach administracyjnych Gdańska

· W aplikacji znajdzie się bieżący ranking przejazdów danej szkoły z przeliczeniem punktów na jednego uczestnika. · Pełny regulamin dostępny na stronie www.grarowerowa.pl

Nagrody:

· Za wykręcenie 777 punktów – skarpetki z motywem rowerowym dla pierwszych 2000 uczestników

· Dla najbardziej aktywnych rowerzystów – bony do gdańskich sklepów rowerowych

· Za wykręcenie 7777 punktów – pamiątkowe plecaki rowerowe z logo kampanii

· Dla trzech zwycięskich szkół średnich – mobilny serwis rowerowy

· nagrody niespodzianki dla pierwszej 5 kobiet i pierwszych 5 mężczyzn w konkurencji indywidualnej (tzw. Piątka Najlepszych)

· Zwycięskie szkoły, uczelnie i dzielnice otrzymają pamiątkowe dyplomy

Przed rozpoczęciem kampanii i w jej trakcie, tj. od 10 września do 9 listopada dwa razy w tygodniu przy drogach rowerowych w Gdańsku, będą stały namioty promujące grę. Dla każdego aktywnego uczestnika, który przyjedzie na rowerze, hulajnodze lub rolkach będą czekały rozgrzewające niespodzianki J

Aktualne informacje o grze dostępne są na stronie www.grarowerowa.pl oraz na grupie fb Kręć kilometry dla Gdańska.

Rekordowa 8 edycja

W edycji 2020 udział wzięła rekordowa liczba osób. W ubiegłorocznej rywalizacji wzięły udział 352 firmy, 26 szkół średnich, 9 uczelni i 33 dzielnice, co dało łącznie 4614 aktywnych uczestników, którzy wykręcili ponad dwa miliony kilometrów! Gdyby ten dystans został pokonany przy pomocy samochodów, do atmosfery zasłałoby wyemitowane ok. 500 ton CO2. W trakcie trwania akcji uczestnicy spalili ponad 61 milionów kalorii! Jak widać na rower nie ma złej pogody, a od pobicia rekordów nie powstrzymała uczestników nawet epidemia Covid-19.