Oferta edukacyjna Hevelianum

Cała przyjemność w odkrywaniu!

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki do skorzystania z zajęć Hevelianum, które w atrakcyjny sposób uzupełniają podstawę programową. Odbywają się one w dwóch lokalizacjach – na Górze Gradowej oraz w Domu Zdrojowym w Brzeźnie.

Góra Gradowa, gdzie znajdują się interaktywne wystawy, oferuje poznawanie faktów, zjawisk przyrodniczych, rozwiązywania zagadek nauki i odsłanianie sekretów historii. W drugiej filii Hevelianum, w zrewitalizowanym Domu Zdrojowym w Brzeźnie, można uczestniczyć w zajęciach z szeroko pojętej edukacji ekologicznej. Uczniowie dowiedzą się tu, jak działalność człowieka wpływa na klimat, jakie są tego skutki i co można zrobić, aby spowolnić zmianę klimatu. W tym roku po raz pierwszy zapraszamy też uczniów szkół ponadpodstawowych, z którymi podejmiemy dyskusję nt. rewolucji energetycznej. Nauczą się również racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody i dbania o bioróżnorodność. Szczególnie pomocne w tym będą bezpłatne zajęcia „Dzieci nie chcą śmieci” skierowane do uczniów klas 4 i 6 szkoły podstawowej.

Edukatorki i edukatorzy Hevelianum to wszechstronnie wykształceni, otwarci i pełni pasji specjaliści, którzy podczas zajęć zachęcają uczestników do aktywnego udziału i stawiania pytań. W nauce nie ma bowiem niestosownych pytań, a z pozoru niepoważne eksperymenty mogą prowadzić do przełomowych odkryć.

Stale jest rozbudowywana też oferta dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zarówno dla uczniów ze spektrum autyzmu, jak i dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Ponadto zarówno dla uczniów zerówek, jak i szkół podstawowych Hevelianum zaprasza do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu „W stronę gwiazd”, od 04.10-31.12.2023 – więcej informacji na stronie

NOWOŚCI W OFERCIE HEVELIANUM:

Dom Zdrojowy:

  • Energetyczna Rewolucja – warsztaty, podczas których w praktyce przedyskutujemy efektywne sposoby pozyskiwania energii w kontekście sytuacji geograficznej i klimatycznej Polski.
  • Z odnawialnego źródła – warsztaty, na których zastanowimy się jak wykorzystać potencjał energetyczny naszej planety, aby zasilić urządzenia bez niszczenia planety.

Góra Gradowa:

  • Kolorowe Czarowanie – warsztaty łączące fizyczny świat barw ze sztuką, podczas których będziemy szukać odpowiedzi na pytanie czym jest kolor.
  • Wszystko co lata – warsztaty podczas, których świat przyrody staje się inspiracją do tworzenia maszyn, które umożliwiają nam latanie.
  • Robota dla robota – warsztaty, na których postaramy się przedyskutować gdzie leży granica między maszyną a robotem.
  • Archeolodzy na Górze Gradowej – warsztat historyczny, w ramach którego spróbujemy odkryć sekrety archeologów Góry Gradowej.

Zobacz całą ofertę edukacyjną Hevelianum

INFORMACJE I REZERWACJE ZAJĘĆ: edukacja@hevelianum.pl | 58 742 33 52

Hevelianum. Góra Gradowa, ul. Gradowa 6, Gdańsk-Śródmieście

Hevelianum. Dom Zdrojowy, ul. Zdrojowa 2, Gdańsk-Brzeźno

Widzimy się w Hevelianum!