Hevelianum zaprasza do korzystania z nowej oferty edukacyjnej

Nowa oferta edukacyjna Hevelianum przygotowana na rok szkolny 2021–2022 została opracowana tak, by uwzględniała niełatwy czas, w którym przyszło edukować dzieci i młodzież. Proponuje zarówno zajęcia stacjonarne, wyjazdowe, jak i online.

Tradycyjnie można też wybrać się do Hevelianum ze swoimi uczniami i uczennicami po dawkę wiedzy z nauk matematyczno-przyrodniczych i historii, podaną w przystępny sposób. Za łączenie nauki z zabawą, instytucja otrzymała tytuł Popularyzator Nauki 2020 w konkursie organizowanym przez portal Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

„Mali chemicy w kuchni”, „Misja: Mars”, „Gdańska gra o tron” czy „Gdańsk wielu kultur i religii” to tylko kilka z wielu propozycji zajęć i warsztatów przygotowanych dla uczniów i uczennic na ten rok szkolny.

Nowa oferta została rozszerzona o zajęcia dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (z dysfunkcją wzroku, słuchu i ze spektrum autyzmu). Można także skorzystać z propozycji prowadzonych w języku angielskim.

Ważnym tematem jest edukacja ekologiczna i budowanie odpowiedzialności za przyszłość planety Ziemia. Szczególnym miejscem w budowaniu tej odpowiedzialności jest zrewitalizowany Dom Zdrojowy w Gdańsku-Brzeźnie. Zmiana klimatu, ochrona środowiska, bioróżnorodność, Morze Bałtyckie i jego ekosystemy, postępowanie z odpadami – to motywy przewodnie oferty edukacyjnej w nadmorskiej filii Hevelianum, która zostanie oddana do użytku pod koniec 2021 roku