Elastyczna oferta zajęć edukacyjnych Hevelianum

 

Eksperymenty z użyciem kuchennych produktów, demaskowanie wyczynów iluzjonistów, astronomiczny teatr lalek, spotkanie z Heweliuszem i historią Gdańska w tle, ogniste tornado i węże faraona w Waszej szkole… Nauka może być fascynującą przygodą, o czym można się przekonać korzystając z oferty edukacyjnej Hevelianum – stacjonarnie, przez internet lub zapraszając edukatorów do szkoły.

 

- Opowiadamy o nauce tak, aby w uczniach rozpalić ciekawość świata, radość zdobywania wiedzy, szacunek do praw rządzących naturą i odpowiedzialność za przyszłość planety Ziemia. Nasi wszechstronnie wykształceni i pełni pasji edukatorzy są otwarci na dociekliwość młodych odkrywców, zarówno przedszkolaków, jak i licealistów. Będziemy wspólnie eksperymentować, a przygoda z nauką trwać będzie nawet po zakończeniu zajęć. – zaprasza Agata Żwir-Ferenc, kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Nauki w Hevelianum.

 

W tym niełatwym dla uczniów i nauczycieli czasie, oferta Hevelianum została opracowana tak, by była dostępna niezależnie od okoliczności związanych z pandemią koronawirusa. Dostępne są zajęcia odbywające się w siedzibie Hevelianum, na Górze Gradowej w Gdańsku lub online – z wykorzystaniem profesjonalnego studia wideo i platformy Zoom. Można także zamówić lekcje wyjazdowe do szkoły. Edukatorzy Hevelianum przeprowadzą pokazy w klasie, auli czy sali gimnastycznej. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

 

Oferta została podzielona i dostosowana do grup wiekowych: przedszkola od 5 lat, zerówki, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie internetowej. Aby zarezerwować zajęcia, wystarczy napisać: edukacja@hevelinaum.pl lub zadzwonić: 58 742 33 52.

 

Ostatnie miesiące przyniosły intensywny rozwój mediów społecznościowych Hevelianum. Zakładka zasoby online zawiera bazę bezpłatnych filmów edukacyjnych, które zostały opublikowanie na YouTube (m.in. prezentujących doświadczenia naukowe, działanie instrumentów muzycznych, rozmowy z młodymi naukowcami, pomysły na kreatywne ferie czy święta). Edukatorzy Hevelianum dzielą się też swoimi pasjami i wiedzą w grupie dyskusyjnej „Uczniowie Heweliusza” na Facebooku.

 

Hevelianum to miejsce, w którym można się spotkać z nauką i historią. To także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury i relaksu w otoczeniu zieleni. Po wizycie pozostaje zdobyta wiedza i wspomnienie dobrej zabawy.

 

Naukowe zacięcie instytucji zostało niedawno docenione – Hevelianum otrzymało tytuł „Popularyzator Nauki 2020” przyznawany w ogólnopolskim konkursie przez serwis Polskiej Agencji Prasowej „Nauka w Polsce”.