Szanowni Państwo,

w dniach 28-30 kwietnia organizujemy w Gdańsku konferencję online pt.: „Szkoła po Pandemii”, której celem jest analiza i wymiana doświadczeń na temat tego, jakie zmiany przyniósł ostatni rok, a także wypracowanie wniosków dotyczących przyszłości. W trakcie wspólnych spotkań postaramy się dokonać oceny obecnej sytuacji w gdańskich szkołach, określić potrzeby uczniów oraz wypracować rekomendacje na czas powrotu do nauczania stacjonarnego.

Pandemia pokazała, że musimy świeżym okiem przyjrzeć się temu, jak wspólnie tworzyć warunki przeżywania dzieciństwa i młodości, aby był to okres zdobywania przez młode obywatelki i obywateli mocy skutecznego mierzenia się z wyzwaniami przyszłości.  Chcemy, aby obecna sytuacja była szansą (a nie wyłącznie kryzysem) i momentem przygotowania się do wprowadzania nowych sposobów uczenia/uczenia się, budowania innych relacji oraz wizyjnego nauczania skierowanego ku przyszłości.

Wypracowane w grupach roboczych wnioski od następnego roku będziemy wdrażać w gdańskich szkołach. Zależy nam, aby uzgodnić wspólną dla nich wizję.

Adresatami i uczestnikami konferencji są uczniowie, nauczyciele, rodzice, urzędnicy oraz instytucje i organizacje zaangażowane w gdańską edukację.

Zapraszamy do udziału. Prosimy o rejestrację przez formularz zgłoszeniowy (liczba miejsc ograniczona)

Zastanówmy się wspólnie, do jakiej szkoły chcemy wrócić!

 

Aleksandra Dulkiewicz

prezydent Gdańska

Partnerzy medialni: Trójmiasto.pl; Gazeta Wyborcza Trójmiasto i RMF Maxxx Trójmiasto

W pierwszy dzień konferencji, 28 kwietnia wszystkie osoby zainteresowane będa mogły śledzić wydarzenie dzięki transmisji na Portalu Miasta Gdańska.  Udział w warsztatach, które obędą się 30 kwietnia, muszą zostać poprzedzone rejestracją przez formularz zgłoszeniowy.

Formularz zgłoszeniowy

Szczegółowy program konferencjii

zaproszenie-na-konferencje-szkola-po-pandemii-262471.jpg