Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!

W Gdańsku ruszył program EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK, watro poznać go lepiej i włączyć się! Już teraz macie okazję lepiej poznać gdańską ofertę związaną z edukacją od kultury, a od września do szkół trafią pakiety scenariuszy związanych z: literaturą, teatrem, filmem, architekturą, muzyką, tańcem, sztukami plastycznymi/wizualnymi, animacją kultury, fotografią i historią Gdańska. W ramach działania w programem, zaangażowane placówki, będą współpracowały z instytucji kultury, planujemy też rezydentury artystyczne w szkołach. Informacje o programie znajdują się na stronie

Warto poznać program EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK

Czym jest edukacja do kultury? Kto jest zaangażowany w działania? Jaka jest oferta edukacyjna instytucji kultury? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz Facebooku pod hasłem EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy ofertę edukacyjną gdańskich instytucji kultury z podziałem na kategorie: rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli, nauczyciele. To idealna baza inspiracji, która ma wspierać w rozwoju talentów i różnorodnych umiejętności przydatnych na każdym etapie życia.

Znajdują się tam także ciekawe materiały edukacyjne (zakładka „MARETIAŁY”), wykaz planowanych działań adresowanych do różnych grup odbiorców (zakładka „DZIAŁANIA”), a także aktualności (zakładka „AKTUALNOŚCI”).

Zapraszamy do przeglądania!

Sprawdź, kto zajmuje się kulturą w Twojej dzielnicy

Już teraz możecie sprawdzić i lepiej poznać gdańskie podmioty związane z kulturą i skorzystać z ich bogatej oferty. By ułatwić ich wyszukiwanie powstała wyjątkowa publikacja „Kto w Gdańsku zajmuje się edukacją do kultury?”. (dostępna na stronie EDK.GDAŃSK oraz w plikach do pobrania na dole tej strony). Warto do niej zajrzeć!

EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK w szkołach – jak to działa?

Grupa ekspercka, w której znalazły się m.in. liderki Kreatywnej Pedagogiki, opracowała scenariusze zajęć, które obecnie testowane są z uczniami w kilkunastu gdańskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych objętych pilotażem programu (informacje o nich znajdziecie na stronie programu, zakładka „RELIZATORZY”). Odbywają się też cykliczne spotkania z nauczycielkami i nauczycielami zaangażowanymi w program. Podsumowanie tych działań zostanie zaprezentowane podczas Gdańskiego Forum Edukacyjnego. A przetestowane scenariusze zajęć warsztatowych już w przyszłym roku szkolnym trafią do gdańskich szkół podstawowych (do klas IV-VIII) i pandpodstawowych.