Drodzy uczniowie, drogie uczennice

Wrzesień to czas, w którym przychodzicie do szkół ze świeżymi po wakacjach umysłami i nowymi pomysłami na siebie. Czy można sobie wyobrazić lepsze okoliczności do skonfrontowania z rzeczywistością swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie niż największy europejski konkurs umiejętności branżowych?

Już od 5 do 9 września na terenie stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk, hal kongresowo-wystawienniczych Amber Expo i terenach im przyległych odbędzie się EuroSkills Gdańsk 2023. Co całe to wydarzenie ma wspólnego z edukacją?

Ponad 600 zawodników z 32 krajów będzie uczestniczyć w 43 różnych konkurencjach. Wśród nich będą między innymi Floryści, Kucharze, Mechanicy samochodowi, Spawacze czy Informatycy. Jednak EuroSkills to nie tylko konkurs. Na widzów czekać będą także strefy „Try a skill” i panele dyskusyjne. Wydarzenie rozpocznie widowiskowa ceremonia otwarcia na stadionie, podczas której odbędzie się parada narodowych drużyn, a 9 września zapraszamy do wzięcia udziału w ceremonii wręczenia medali.

Mamy nadzieję, że dołączycie do nas we wrześniu w Gdańsku! Niezależnie od tego, czy już podjęliście decyzje o wyborze swojej ścieżki zawodowej, czy dopiero szukacie sposobu na przerodzenie swojej pasji w pracę.

Szczegółowe informacje na temat bezpłatnej rejestracji znajdują się na stronie

Z wyrazami szacunku,

Organizatorzy EuroSkills Gdańsk 2023

Film promocyjny

mistrzostwa-europy-mlodych-profesjonalistow-5-9-09-2023-460680.jpg