KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI

 

Wyobraźnia w ruch, kredki i pędzle w dłoń! Ruszył konkurs plastyczny „BO dzieci zmieniają Gdańsk”.

Mogą wziąć w nim udział dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Czekają atrakcyjne nagrody!

 

Zasady są bardzo proste. Wystarczy narysować, namalować, naszkicować lub wykleić dowolną techniką plastyczną Budżet Obywatelski. Mogą to być miejsca, które powstały dzięki projektom Budżetu Obywatelskiego np.: park, łąka kwietna, plac zabaw, boisko lub przedstawiać wymarzony dziecięcy projekt. Liczy się kreatywność i dobra zabawa!

 

Konkurs skierowany jest do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria 5-10 lat

II kategoria 11-14 lat

 

Czekają atrakcyjne NAGRODY

Pierwsze miejsce z każdej kategorii wiekowej zostanie wyeksponowane w przestrzeni miejskiej na plakatach i citylightach promując Budżet Obywatelski.

 

Do wygrania również :

- profesjonalny kurs rysunku/malarstwa dla dzieci

- artystyczne zestawy do rysowania

- bilety do Teatru Miniatura

- gry planszowa

- bluza gdańska

- gadżety promocyjne

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zdjęcie lub skan pracy plastycznej należy dostarczyć na adres mailowy: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl lub osobiście do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 3 piętro, pok. 337.

Prace muszą być zatytułowane: Konkurs plastyczny „BO dzieci zmieniają Gdańsk” oraz dostarczone razem z formularzem zgłoszenia, który stanowi załącznik numer 1 do Regulaminu Konkursu.

 

Komisja Konkursowa wybierze prace o największą wartość artystycznej i emocjonalnej.

Prace plastyczne poddane zostaną ocenie pod kątem zgodności z tematem, estetyki wykonania, wkładu własnego w pracę oraz innowacyjności i oryginalności.

 

TERMIN ODDANIA PRAC: 7 lipca 2024 r.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi do 12 lipca br.

W każdej kategorii wiekowej wybierzemy po trzy zwycięskie prace.

Organizator przewiduje również wyróżnienia.

Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się osobiście.

 

REGULAMIN KONKURSU

 

Zachęćmy nasze dzieci do udziału w konkursie i przybliżmy im ideę Budżetu Obywatelskiego. Dzieci i młodzież mogą aktywnie uczestniczyć w Budżecie Obywatelskim. Mogą zarówno zgłaszać propozycje projektów, dzieląc się swoimi pomysłami jak i głosować na pomysły innych mieszkańców. Angażując dzieci w Budżet Obywatelski, dajemy im do ręki narzędzie, dzięki któremu doświadczają poczucia sprawstwa, uczą się nowych umiejętności, zdobywając wiedzę na temat działań partycypacyjnych i społeczeństwa obywatelskiego.

 

BO dzieci zmieniają Gdańsk!