Naprawdę „Każdy może pomóc” – ruszyła świąteczna, jubileuszowa akcja dla gdańskich dzieci

W tym roku na gwiazdkowy, wymarzony upominek od anonimowego darczyńcy czeka ok. 600 dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Ich pragnienia możemy spełnić. Wystarczy włączyć się w akcję „Każdy może pomóc” i ofiarować dziecku świąteczny prezent. Najbardziej ucieszą te przygotowane od serca.

- To już dziesiąta edycja akcji „Każdy może pomóc” – mówi Magdalena Theus, koordynatorka przedsięwzięcia w gdańskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. - Co roku jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania i ogromnej empatii darczyńców, którzy wspierają nasz projekt. Coraz częściej włączają w przygotowanie gwiazdkowego prezentu dla malca także swoich bliskich i znajomych. Naprawdę starają się, by upominek spodobał się dziecku. To wyjątkowe, społeczne zaangażowanie w akcję jest fantastyczne. Dziękujemy za każdy Państwa gest, za każdy pozytywny odzew. Radości obdarowanych dzieci nie da się opisać, widok uśmiechniętych twarzy długo pozostaje w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że i w tym roku mimo epidemii uda się zorganizować akcję dzięki ofiarności, hojności i wielkiemu sercu darczyńców. Na tę pomoc czekają dzieci, które jej naprawdę potrzebują. Zapraszamy więc do współdziałania!

Pobierz list elektronicznie i spełnij dziecięce pragnienie

Pracownicy socjalni gdańskiego Ośrodka przygotowali listy o najmłodszych podopiecznych. Zawierają one m.in. informację o imieniu, wieku, płci oraz o zainteresowaniach dziecka. Każdy opatrzony jest kodem przypisanym dziecku. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy. 

Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres: kmp.mopr@interia.pl Przygotowane, oznaczone kodami upominki trzeba dostarczyć od 13 do 16 grudnia br., w godz. 8.00-20.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Z zachowaniem obostrzeń epidemicznych – tj. utrzymanie dystansu fizycznego, ubranie maseczki, stosowanie płynu do dezynfekcji – podarki przyjmą pracownicy gdańskiego Ośrodka.

Mikołaj zapuka do drzwi najmłodszych tuż przed świętami

W związku z trwającą epidemią akcja prowadzona jest z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa i w reżimie sanitarnym. Przed świętami upominki dostarczą dzieciom pod drzwi mieszkań wolontariusze akcji, ubrani w maseczki i rękawiczki ochronne. Dodajmy, że prezenty te zgodnie z wytycznymi sanitarnymi „przeczekają”, zanim trafią do najmłodszych objętych wsparciem. Inicjatorem i organizatorem akcji „Każdy może pomóc” jest gdański MOPR. Podczas poprzednich edycji projektu udało się obdarować łącznie ok. 5 150 gdańskich dzieci

kazdy-moze-pomoc-ruszyla-swiateczna-akcja-310004.jpg