Cukrzyca zabija – sprawdź czy jesteś w grupie ryzyka

Zapraszamy do udziału w projekcie prewencji cukrzycy pn. GDAŃSKI PROGRAM PROFILAKTYKI CUKRZYCY - PROGRAM POLITYKI ZDROWOTNEJ DOTYCZĄCEJ PREWENCJI CUKRZYCY TYPU 2 U OSÓB W WIEKU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ NA TERENIE MIASTA GDAŃSKA I GMINY STEGNA realizowanym przez Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień.

Projekt finansowany jest z funduszy UE oraz budżetu miasta Gdańska i udział w nim dla mieszkańców Gdańska jest bezpłatny.

Ocenę ryzyka wystąpienia cukrzycy może przeprowadzić samodzielnie każdy poprzez wypełnienie anonimowego testu FINDRISC, dostępnego na stronie bezcukrzycy.gdansk.pl

Średni czas na wypełnienie testu to tylko 2-4 minuty.

Mieszkańcy miasta Gdańska w wieku od 18 r. ż, u których wystąpi ryzyko zachorowania na cukrzycę będą zapraszani telefonicznie, w dogodnym dla nich terminie, na badania laboratoryjne z krwi. Badania odbywają się w 3 Punktach Pobrań zlokalizowanych w Gdańsku:

  1. Medicover CM Forum, Targ Sienny 7
  2. Medicover OBC „Tower", Aleja Grunwaldzka 472A
  3. Laboratorium Synevo, Al. Rzeczypospolitej 33

Stan przedcukrzycowy można odwrócić.

Mieszkańcom będącym w stanie przedcukrzycowym oferujemy udział w rocznym programie wspierającym zmianę stylu życia, obejmującym kompleksową pomoc profesjonalistów medycznych (lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, edukatorów zdrowia oraz dietetyków):

  • 2 konsultacje lekarskie (badanie wstępne i końcowe)
  • 2 konsultacje pielęgniarskie (badanie wstępne i końcowe)
  • 3 konsultacje dietetyczne
  • 3 konsultacje fizjoterapeutyczne
  • dostęp do edukacji zdrowotnej (szkolenia, e-learning, webinaria)
  • dostęp do narzędzi informatycznych wspierających zmianę stylu życia (w tym: aplikacji mobilnej pomagającej zwiększyć aktywność fizyczną)
  • materiały edukacyjne - podręcznik i dzienniczek

Więcej informacji na stronie: bezcukrzycy.gdansk.pl